AraWhastapp

Hakkımızda

Hikayemiz
Doyasıya yaşamak istedik hep ve yaşatmak. Günlük pratiklerimizde, ilişkilerimizde, işimizde olmalıydı bu. Arayıp durduk; ne idi, nerede idi? Sanki bir tesadüfte karşımıza çıkacak ve Ceee (!) buradayım diyecekti. Yaşanılabilir bir dünya önemli iken, çocuklarımızı büyütürken daha da önemli oluyor. Baktığımız pencerelerden görebildiklerimize, gezdiğimiz sokaklardan dost sohbetlerine hep bu yansıyor. Ve zaman geçiyor. Sonra bir gün, zaman geçerken bir vapur düdüğü öttü: Vuuuuuup(!) Vuuup(!) Ada vapuru kalkıyor. Vuuup(!) Şehir insanlarına özgü bir alışkanlıkla, koşarak son anda yetiştik vapura:) Yol aldık köpüklü suları yara yara. Meğerse düşlerimizmiş yakınlaştığımız. Hadi bir gayret(!) cesaretle devam ettik. Bir kapı açıldı ardından, kocaman yeşil bir bahçeye ve içindeki yapıya. İçeri girdik: Ceee(!) buradayız dediler. Çocuklar vardı karşımızda. Toprak, ağaçlar ve hayvanlar vardı. Çocuklar vardı; oyunlar, masallar, keyifli sesler vardı. Ahh…çocuklar vardı ve iyi ki de vardı hikayemizde(!) Kabul etmek, geliştirmek, üretmek ve paylaşmak için vardı. Sevgi, güven ve özgürlük için çocuklar vardı hikayemizde. Yaşanılabilir bir dünya ise daha da mümkün, daha da umutlu…
Ada vapuru kalkıyor; koşun çocuklar koşun Vuuup(!)
PDR

Çocukluk Dönemi, insan yaşamının temelini oluşturur.

Bu dönemde çocuk pek çok değişim ve gelişimle birlikte, yaşadığı dünyayı ilgi ve merakla keşfetmeye başlar. Hayalgücü ve yaratıcılığıyla bu dünyayı beslerken, sosyal davranışlar ve bağlar geliştirir. Bu nitelikleri itibariyle çocukluk önemli bir dönemdir. Çocukluk Dönemindeki sürecin sağlıklı yaşanabilmesi adına; çocukları gözlemlemek, tepkilerini farkedebilmek, ihtiyaçlarını görebilmek ve bu anlamda desteklemek, cesaretlendirmek gerekir. Böylece çocuk, ” sağlıklı bir ortamda ” ” nitelikli ilişkiler ” geliştirerek zaten doğal olarak bireysel gelişiminde ilerler.
Ada Anaokulunda; bu sorumlulukla uygulanan Gelişimsel / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Programında çocukların tüm gelişim alanlarının ( Bilişsel – Duyuşsal, Sosyal – Duygusal, Fiziksel – Motor, Dil, Özbakım ) gözlem ve analizi yapılır. Çocuğun yararı ilkesiyle merkezinde çocuğun yeraldığı, aile ve eğitimci işbirliğinde bir danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunulur.
Ada Anaokulu

Güvenli ve Konforlu Anaokulu

Bebeğiniz, gelişiminin her aşamasında onu uyarmak ve eğlendirmek için tasarlanmış güvenli ve rahat bir ortamda olacaktır. Bebek programı esnektir ve her çocuğun programına ve ihtiyaçlarına uygun olup, çocukların ilgi alanlarına göre aktiviteler içerir. Çember süresince şarkılar söyler ve birbirimizle yaşa uygun kitaplar okuruz.
Çocukların davranışsal süreçlerini gözlemleyerek analiz etme yöntemi ve test-envanter uygulamaları yapılır. Çocukların bireysel gelişimleri, çocuğa etiket ve tanı koymadan kendi özelinde saygı duyan bir yaklaşımla aileye raporlandırılır.
İlkokul kaydı için gerekli takvimsel yaşı almış çocuklara, okul olgunluğunu belirleme ve genel gelişimlerini değerlendirmeye yönelik uygulamalar yapılarak aileye raporlandırılır.
Okul olgunluğu genel olarak; çocuğun akademik bir ortamda öğrenmeye hazır olmasıdır. Fakat takvimsel yaş ve okul olgunluğuyla birlikte, çocuğun tüm gelişim alanlarındaki bireysel gelişim özelliği dikkate alınarak okula başlamaya hazır olduğu düşünülebilir. Küçük bir takvimsel yaş farklılığı, gelişimin çok hızlı olduğu Çocukluk Döneminde büyük farklar yaratabilir.
Her çocuğun ailesiyle düzenli olarak yapılan Aile Görüşmeleriyle, ailelerin ilgi ve ihtiyaç duydukları konularda hazırlanan Bültenlerle ve eğitimciler için Teorik ve Uygulamalı Çalışmalarla Ada Anaokulunun Gelişimsel / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Programı yürütülür.
Veliler hakkımızda ne diyorlar?

Görüşler

Ebeveynlerin hakkımızda neler söylediğini inceleyelim. Hakkımızda ne düşündüğünüzü ve ne yapmak istediğinizi bize bildirebilirsiniz.
Kindori

Hemen kayıt formu ile okul kaydı için bilgi alabilirsiniz.

Çocuğunuz için iyi bir okul öncesi eğitimle ilgileniyor musunuz? Anaokulumuz doğru karar!