Ön Kayıt Yapın Ön Kayıt Yapın

Müzik

 Orff metoduyla gerçekleştirdiğimiz müzik çalışmalarımız, çocuklarımızın temel müzik eğitiminde kullandığımız metottur.    

Orff Metodu, çocuklara temel müzik eğitimi vermek için çocuğun alışık olduğu elemanları kullanarak tamamen doğal yolla öğrenmeyi teşvik eden bir metottur. Bu metodun en temel öğesi, dans, müzik, konuşma, dil, vücut ve hareket birlikteliğidir. Bu temel öğeleri kullanarak, Orff metodu uygulandığında, çocukta müzikal yönden gelişme sağlanır. Aynı zamanda bu gelişmeyle birlikte, çocukta öğrenme disiplini, grup sorumluluğu alma, başkaları ile çalışmayı öğrenme ve dikkat becerilerinin geliştirilmesi sağlanmaktadır.

          Orff eğitiminde çocuğa beden bilinci verilirken bir yandan da mekân bilinciyle bireyselliği bozmadan eş ve grup oluşturma bilinci desteklenir. Doğaçlama yoluyla, keşfederek, canlandırarak, hayal gücünü kullanarak, kendini ifade etmeyi öğrenir. Orff eğitimine göre söz konusu sadece müzik eğitimi değil insan yetiştirmektir.

   Bu teknik sayesinde hep birlikte  müzik dolu, eğlenceli ve bir o kadar da verimli dersler yapıyoruz. Derslerimizin bu denli verimli geçmesinin sebebi ise  şarkılarımıza ve etkinliklerimize bireysel olarak uyum sağlayan ve bir araya geldiklerinde oluşturdukları yaratıcılıklarıyla hepimizi etkileyen çocuklarımızdır.