Ön Kayıt Yapın Ön Kayıt Yapın

İngilizce Programımız

 

İngilizce derslerimiz her gün her yaş grubundan çocuklarımızla çeşitli etkinliklerle gerçekleşmektedir. Sadece İngilizce iletişim kuran İngilizce öğretmenimiz bahçede, yemek salonunda, atölyede, oyun salonunda ve okulun her yerinde çocuklarımızla birlikte oluyor ve İngilizce konuşuyor.

İngilizce programımızın temel amacı çocuklarımıza öncelikle İngilizceyi sevdirmek, başka bir dil ile de iletişim kurabileceklerinin farkına varmalarını sağlamak ve bu dili öğrenmeye istek uyandırmaktır

Sözel iletişimin geliştirilmesini amaçlayan programımızda çocuklarımız dili yaşayarak ve eğlenerek öğrenir. İngilizce kavramlar duymak ve konuşmaktan zevk alır  ve günlük yaşamlarında olabildiğince yeni öğrendiklerini kullanarak bilgilerini pekiştirirler. Çocuklarımızın yaş gruplarını temel alan çeşitli etkinlikler, çocuklarımızın dil kullanımında aktif katılımını sağlar. Atölye çalışmaları yaparak farklı alanlarda öğrendiklerini; fen ve doğa, mutfak etkinlikleri, danslar, dramalar, hikâye kitapları ve projelerde İngilizceyi kullanarak yaşantının içinde kazanırlar. Çok yönlü gelişimi destekleyen ve dili etkin olarak kullanmada en çok yararlanılan bu yöntemler aynı zamanda çocuklarımızda kalıcı bir öğrenmeyi beraberinde getirir. Zengin görsel ve işitsel araçlar, günlük konuşma etkinlikleri, hareket eşliğinde söylenen şarkı, tekerleme ve oyunlarla çocuklarımız başka bir dilde çoğunlukla yaşam boyu zihinlerinde kalacak kavramları ve konuşma becerilerini kazanırlar.