Ön Kayıt Yapın Ön Kayıt Yapın

Hakkımızda

 

 Masalımızda ki Ada...

‘Güzel bir dünya ancak çocuklarımızla mümkün’ şarkılarıyla yankılanan, Ada’mızda, kötü kalpli cadılar, birbirleriyle savaşan insanlar, doğayı sevmeyen kahramanlar yok.

Aksine iyiliğin bütün kötülükleri yendiği, barış ve sevgi tomurcuklarının yeşerdiği mutlu insanlar var. Kendini, toplumu, dünyayı, bizim gözümüzden görmeye ve anlamaya çalışan kalpleri sevgi dolu öğretmenlerimiz var.  

Ada’mızda öğretmenlerimizle yaşadığımız bu serüvenimizde öğrenme coşkumuz her geçen gün artarak devam ediyor. Aklımızdan geçen dünya kadar soruyu öğretmenlerimize sorabiliyoruz. Çünkü hep merak ediyoruz. ‘Ne, Neden, Kim, Hangisi, Ne Kadar, Nasıl...’ Bizleri her gün bu heyecanla ve yüzlerinde kocaman bir tebessümle karşılayan sevgili öğretmenlerimizle hem eğleniyor hem de öğreniyoruz. Şarkıların, oyunların bitmediği, kahkahaların hiç susmadığı bir masalın kahramanlarıyız biz Ada’lı çocuklar...

Ada’mızda;

Güzel bir dünya için’ kolları sıvadık, el ele tutuştuk.

 Ekolojik denge ve biyolojik çeşitlilikle ilgili yaptığımız bir sürü proje ile çevreyi, doğayı korumayı, daha duyarlı olmayı, canlıların hepsini sevmeyi öğrendik. Birbirinden farklı konularda olan sosyal sorumluluk projelerimizde de paylaşmayı, hoşgörüyü, sevgiyi, barışı öğrendik... Bir elin nesi var, iki elin sesi var diyerek birlikte ‘dayanışma’ içinde olduğumuzda her şeyin daha güzel ve mutluluk verici olduğuna karar verdik.  

Yanı başımızda büyüyen fidanlarımız gibi bizler de geçen zamanda büyüyorduk işte. Büyüdüğümüzü fark ediyor, kendimizi tanımaya başlıyorduk. Bizim için hiçbir şey kolay ve basit değildi. Derya deniz bir dünya vardı önümüzde. Bu süreçte bizleri hep destekleyen, gelişme gösterdiğimiz her şey için takdir eden ailemizle, içinde güzelliklerin yaşandığı bir dünyayı resmeden Ada’mızda serüvenimiz devam ediyordu.       

‘Güvendeyim’

Annemin, babamın en değerli varlıkları olduğumuzu biliyoruz. O yüzden güvenlik onlar için önemli. Dört bir yanı büyük parçalarla çevrili güvenli‘ Ada’mızda, öğretmenlerimiz bizlerin hep yanı başındalar. Kendimizi evimizde gibi rahat ve güvende hissediyoruz.

Ada’mızın Saatleri

 Yollara erkenden düşen işine yetişmeye çalışan sevgili anne, babamın güvenli ellere teslim ettiği sevgili Ada’mız bizlere kapılarını saat 7.00’ de açıyor. Ve saat 19.00’ye kadar içimizi sıcacık tutan okulumuzda Sevgili öğretmenlerimizle olabiliyoruz.

Ada’mızın Fiziksel Yapısı

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde pireler berber develer tellal iken; 2004 yılında Çekmeköy ’de okulumuz eğitim yolculuğuna başladı. 2010 yılında yolculuğumuza Taşdelen’ de kurulan ikinci Ada’mızla devam ediyoruz. Taşdelen ve Çekmeköy olmak üzere iki yerleşkeden oluşan okulumuzda her şey bize göre planlanıp yapılmış. Ahşap korunaklı merdivenlerimizden öğretmenlerimizle güvenli şekilde inip çıkabiliriz. Her katta bulunan emniyet kapılarımızda bizlerin güvenliği için düşünülmüş önemli bir ayrıntı. Bir de biliyor musunuz? Okulumuzda her şey bizim kolayca ulaşabileceğimiz boyda ve aynı zamanda yaşımıza uygun çok çeşitli araçlar, oyuncaklar ve kitaplarla dolu. İstediğim her şeye kurallara uyarak ulaşabiliyor ve birbirimizle paylaşabiliyoruz. Tabii bizi hep tehlikelerden korumaya çalışan sevgili yuvamız Ada’ mızın tüm sınıflarında aynı zamanda yangın sensörü ve yangın çıkışları ve duman dedektörleri de var.

 Uykumuzu sağlıklı alabilmemiz için oluşturulan bize özel tasarlanmış uyku odamız var. Öğretmenlerimizin ninnileri ve masallarıyla hemencecik uykuya dalıyoruz.  Oyun Salonumuzda minderlerin üzerinde rahatlıkla zıplıyor, dramalar yapıyor, oyunlar oynuyoruz.  Geniş bahçemizdeki ağaçlarımız, bitkilerimizle doğadaki değişimleri izleme, gözlemleme şansı elde ediyoruz. Hem de bu sayede doğayı korumayı ve sevmeyi öğreniyoruz. Bahçemizde bol oksijen alırken bahçemizdeki oyuncaklarla oynama fırsatımızı da hiç kaçırmıyoruz.

Ada’mızda Beslenme

Okulumuzun mutfağında aşçı teyzemizin hünerli ellerinden çıkan, taze ürünlerden yapılmış lezzetli yemeklerimizi, ikindi kahvaltımızı keyifle yiyoruz. Her ay okulumuzun oluşturduğu yemek menümüzle doğru ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarımızı kazanıyor, geleceğimize emin adımlar atıyoruz. Daha bitmedi. Okulumuzda yoğurdumuzu kendimiz mayalıyoruz. Onun yerini hiç bir şey tutmuyor. Peki, kahvaltılarımızda balın yanında ekmeğimize sürülen reçelin sırrı mı ne?  Reçelimizi de taze meyvelerden kendimiz yapıyoruz. 

Ada’mızda Hijyen 

Ada’mızın güvenlik kadar önemsediği bir konu daha var. Mikroplar ve bakterilere karşı en önemli gücün temizlik standartlarını korumakla mümkün olduğunu biliyoruz. Bizim sağlımız için okulumuzda her alanın hijyenik olması için özenli davranıldığını görmek ve yaşamak bizlere verilen değerin bir göstergesi, o yüzden kendimizi çok iyi hissediyoruz. Sınıfımızda bulunan halılar çok küçük ve anti bakteriyel. Temizlik yapan teyzemizin sınıflarımızı, tuvaletlerimizi her yeni başlayan günde bizlere tertemiz hazırlaması bizlerin güvenle hareket etmesini sağlıyor. Bir de tuvaletlerimizde paravanlarla birbirinden ayrılan klozetlerimiz bize uygun koşullarda ve standartlarda yapıldığı için öz bakım becerilerimizi daha kolay kazanıyor,kendi temizliğimize de bu sayede özenli davranabiliyoruz. Peki diş sağlımızı unutur muyuz hiç? Diş sağlımız için her gün öğle yemeğinden sonra diş fırçalarımız için özel tasarlanmış korumalı dolaplarımızdan diş fırçalarımızı alıp güzelce dişlerimizi fırçalar, aynı zamanda diş sağlımızı da koruruz. 

Ada’mızda Servis

Anne babalarımız işlerine zamanında yetişebilsin diye okulumuz bizler için serviste düşünmüş. Hem de okulumuza ve eve dönüş seyahatlerimizde bizlerin yanında olan okulumuzun öğretmenlerinden seçilen servis öğretmenimizle birlikte yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz. Böylece her sabah güne güvenli ve mutlu bir başlangıç yapıyoruz.